פיתוח אפליקציות ל-Windows Phone

Windows Phone היא מערכת ההפעלה לסמרטפונים מבית מייקרוסופט שעושה בשנים האחרונות צעדים מרשימים בעולם הסלולר. המערכת תופסת נתח שוק של כ-2.6% בעולם ונראה כי יש לה פוטנציאל גדול. השאלה היא כמובן מה קורה בארץ? האם כדאי לנצל את הפלטפורמה לשם פיתוח אפליקציות שיווקיות?

ה- Windows Phone עושה עלייה


מכשירים מבוססי ווינדוס פון לא זכו להצלחה רבה בארץ בשל חוסר התמיכה בעברית. עם יציאת מערכת ההפעלה Windows Phone 8 על מכשירי סמסונג ונוקיה אפשר לומר בביטחון מלא שה- Windows Phone עשה עלייה עם תמיכה מלאה בעברית. בחנות האפליקציות של מייקרוסופט ניתן למצוא אפליקציות 'כחול-לבן' כבר היום ונראה שהיד עוד נטויה.

בניית אפליקציה ל-Windows Phone - איך עושים את זה?


תהליך בניית אפליקציה עבור הווינדוס פון לא שונה במהותו לתהליך פיתוח אפליקציות לאייפון או פיתוח אפליקציות לאנדרואיד הן מבחינת מחיר והן מבחינת זמן הפיתוח. שלבי פיתוח האפליקציה דומים וכוללים אפיון, עיצוב אפליקציה, תכנות, הרצה וכו'. ישנה בעיה מסוימת עם פיתוח אפליקציות ל - windows phone , מכיוון שמדובר בתחום חדש מאוד בארץ אין כמעט מפתחים עם הניסיון המתאים. אם הגעתם למסקנה ששווה להשקיע באפליקציה עבור הווינדוס פון אתם חייבים לבחור אך ורק חברת פיתוח שיש לה ניסיון מוכח בתחום ושיכולה להראות לכם אפליקציות קיימות ב-Microsoft Market.

האם כדאי להשקיע באפליקציות לווינדוס פון?


כפי שזה נראה כרגע, עדיף להמתין ולראות האם הווינדוס פון אכן יצליח להצדיק את ההשקעה. מייקרוסופט עושה מאמצים גדולים כדי להיכנס לשוק הסלולר ויש מי שמעריך כי אכן תצליח, גם בארץ, לקחת נתח שוק מכובד. כמה מכובד? כאן כבר מדובר על שאלה מצוינת. כמו כל מוצר חדש שנכנס לשוק קיים, סביר להניח שייקח זמן עד שנוכל לקבוע האם כדאי או לא כדאי להשקיע בו.

עבור בעלי עסקים, בהחלט עדיף להשקיע (כרגע לפחות) בתחום של פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ו/או בניית אפליקציות לאייפון, שתי הפלטפורמות המובילות בשוק הישראלי והבינלאומי. מצד שני, אם אתם רוצים לוודא שלא תפספסו ולו לקוח פוטנציאלי אחד בהחלט כדאי לשקול להוסיף גם אפליקציה ל- Windows Phone למערך השיווק שלכם.